Radyolink Sistemler

♦ Şehrin birden fazla noktasında yeriniz var ve bu noktaları birbiri ile bağlamak istiyorsunuz. 

 

♦ Kablo altyapısının olmadığı ya da çok zayıf kaldığı bir yerde işyeriniz/şantiyeniz var ve erişim sağlamak zorundasınız. 

 

♦ Çok geniş sahada kurulu fabrika, üniversite vb. dağıtık bir yapınız var. 

 

Günümüz şartlarında bu noktaları kablo ile bağlamak imkansız veya çok fazla maliyetli olduğundan dolayı radyolink sistemi sayesinde yüksek hızda kablosuz olarak birbirine bağlamak mümkündür. 

 

Noktadan noktaya (Point-to-Point) sistemler sanıldığının aksine geniş bir alana yayılmaz. İstenilen yöne ok gibi dalgalar aktarılır, veriler bu yolun dışına çıkamaz. İki noktaya konulan cihazlar birbirleri ile iletişime geçerek şifreli bir şekilde bağlantı kurar. 

 

Tek noktadan çok noktaya (Point-to-Multipoint) sistemlerde de merkeze kurulan cihaza (Base Station) belirlediğiniz yerlere kurulacak alıcılar (Subscriber Terminal) ile iletişim sağlanabilmektedir.

 

Gelelim avantajlarına;

 

♦ Erişimin zor olduğu 100 km kadar uzak noktalara dahi kablosuz olarak kolayca ulaşabilirsiniz. 

 

♦ Geniş alanda kurulu dağıtık bir yapınız var ise; kablo için kazı maliyetlerine katlanmaktansa havadan kablosuz yayın ile iletişim daha mantıklı bir yatırım olacaktır.

 

♦ Her noktada ayrı ayrı internet aboneliği yapmak yerine tek yerden abone olarak diğer işyerlerinizi bu noktaya kablosuz bağlayabilirsiniz. Bu sayede internet çıkışınız tek merkezden yönetilir. 

 

♦ ERP, CRM veya farklı bir merkezi yazılım kullanıyorsanız diğer şubelerinizi yüksek hızlarda merkeze bağlayabilirsiniz.

 

♦ Radyolink sistemler bazı firmalar tarafından yedek hat olarak da kullanılabilmekte, kablo hattında sorun olduğunda kesintiye uğramadan kablosuz sistem üzerinden çalışmaya devam edilebilmektedir. 

 

Neye Dikkat Edilmeli?

 

Radyolink sistemlerin verimli çalışmasına en büyük engel; olumsuz hava koşullarıdır. Her sektörde olduğu gibi bu sektörde de oldukça geniş yelpazeye sahip cihazlar piyasada yer almaktadır. Sisli, aşırı yağmurlu, kar yağışlı, aşırı sıcak ve don hali gibi olumsuz hava koşullarından etkilenmeyecek ürünler tercih edilmelidir. Bununla birlikte, konumlandırılacak cihazlar arasında görüşü etkileyen engellerin (bina, ağaç vb.) bulunmamasına özen gösterilmelidir. Bir diğer önemli konu ise; kullanılan radyolink cihazların başkalarına ait cihazların frekanslarından etkilenmemesi, frekans kirliliğinde otomatik olarak uygun bir frekans düzeyine geçiş yapabilmesidir.

 

Radyolink kablosuz iletişim projeleriniz için Filika İnternet ve İletişim Hizmetleri A.Ş.'ne  0 (850) 433 77 11  numaradan ulaşabiliriniz.

SAYFAYI PAYLAŞ
  • facebook
  • twitter
  • google+
  • linkedin
Bida Teknoloji Hizmetleri A.Ş © 2018. Tüm hakları saklıdır. Gizlilik Sözleşmesi
designed by nette interactive